PONUKA SLUŽIEB

Vitajte v sekcii služieb pre vaše telo. Na svoje si tu príde každý, či pôjde len o klasickú masáž alebo aj riešenie zlého držania tela a iných problémov.

😍 Masážny salón YESO - OFICIÁLNE OTVORENÝ 😍

 

Príďte si oddýchnuť od každodenného stresu a relaxujte v novo otvorenom masážnom salóne v centre Košíc v priestoroch Mestskej krytej plavárne (na poschodí), kde sa o vás postará vyštudovaný FYZIOTERAPEUT 💪.

 

Pri masáži zohľadňujeme zákazníkove priania na silu tlaku, rýchlosť, čas atď. aby to pre neho bolo čo najpríjemnejšie. Taktiež sa snažíme navodiť príjemnu atmosféru relaxačnou hudbou, denné svetlo je tlmené a vonné sviečky zapálené.

 

Aby sme potešili všetky vaše zmysly, tak pre každého z vás je VŽDY a ZDARMA pripravená malá, sladká drobnosť 🍫 + ak by mal niekto záujem tak aj káva/čaj/voda. ☕️

 

Keďže sa to nachádza na Mestskej krytej plavárni, môžete využiť hneď niekoľko možností príjemného a aj užitočného využitia času. Okrem možnosti ísť si zaplávať taktiež môžete využiť možnosť si dobre zacvičiť vo fitku, najesť sa v reštaurácií, ísť do sauny či na kozmetiku.

 

ADRESA : Mestská krytá plaváreň 🏊‍♂️, Protifašistických bojovníkov 4, Košice - Staré mesto

 

❗️ OTVÁRACIA DOBA - PONDELOK až NEDEĽA na OBJEDNÁVKU ❗️

MASÁŽE

Vybrať si zatiaľ môžete buď klasickú, relaxačnú, reflexnú masáž a mäkké techniky.

BANKOVANIE

Bankovanie môžeme pokladať za druh masáže, liečebnú metódu, alebo aj ako diagnostickú metódu známu už od stredoveku. V dôsledku nahriatia banky a následného priloženia na chladnejšie miesto na tele sa automaticky vytvorí podtlak (čím viac sa banka nahreje, tým je podtlak väčší). Tento podtlak spôsobuje rozšírenie okolitých tkanív a priechodnosť tekutín, čím sa zvyšuje filtrácia najmä toxických látok a nastáva regenerácia svalov, kože, orgánov... Po odobratí banky môžeme sledovať sfarbenie kože pod bankou, čo nám indikuje intenzitu patologické stavu.

KINESIOTAPING

Aj keď tejpovanie nie je žiadnou novinkou, masívnu popularitu si získalo len v posledných rokoch. Spopularizovali ho najmä profesionálni športovci, ktorí farebné pásky nosia nielen počas tréningov, ale aj pri zápasoch a pretekoch.

Tejpy majú široké využitie. Pri premyslenom nalepení na tie správne časti tela podporujú regeneráciu svalov, zmierňujú bolesti a opuchy, môžu predísť úrazu a tiež zlepšiť športový výkon.

LYMFODRENÁŽ

Lymfodrenáž predstavuje špeciálnu techniku, ktorá pomáha rozpustiť lymfatický systém, a tak podporuje prietok lymfy. Lymfatické uzliny sa uvoľnia, spriechodnia lymfatické cievy, čím sa odpadové látky a toxíny posúvajú postupne až do lymfatického centra, kde sa lymfatický obeh spája s krvným.

Zatiaľ ponúkame len tzv. „lymfotejping“, ide o lymfodrenáž pomocou kinesiotapingu.

SLUŽBY, KTORÉ PRIPRAVUJEME V NAJBLIŽŠEJ DOBE !

VYŠETRENIE/DIAGNOSTIKA

Ako výstup od nás (okrem slovného podania) obrdžíte taktiež dokument v počítačovej forme, kde budú zapísané všetky údaje zistené pri diagnostike.

Vyšetrenie prebieha zväčša len v spodnom prádle a vyšetrujeme :
ASPEKCIOU - pohľadom zo všetkých strán
PALPÁCIOU - dotykom
MERANÍM - obvodu, dĺžky, sily, pohyblivosti, skoliózy...
TESTOVANÍM - rôznymi testami napr. na skrátene alebo oslabené svaly, ploché nohy...

Môžete si vybrať z dvoch variant :
1) Vyšetrenie/diagnostika celého tela
2) ‎Vyšetrenie len určitého patologického segmentu

MANUÁLNA FYZIOTERAPIA

Predchádza tomu po väčšine prvotná diagnostika.

Ide o sériu fyzioterapeutických techník (mäkké techniky, postizometrická relaxácia, mobilizácia...) pre pozitívne ovplyvnenie patologického stavu.

LTV - liečebná telesná výchova (cvičenia)

Ide o sériu rôznych skupín cvikov, ktoré sú zamerané na ovplyvnenie konkrétnej patologickej oblasti tela. Zameriavame sa na posilnenie oslabených svalov.

SPS (SM SYSTÉM)

Cvičenia znižujú bolesti chrbtice a liečia ich príčiny. Urýchľujú liečbu akútnych a umožňujú liečbu chronických bolestí chrbtice. Sú účinnou súčasťou liečby skoliózy. Výrazne zmierňujú bolesť a napomáhajú dosiahnuť stabilitu pri artróze bedrového i kolenného kĺbu. Dosahujú výborné výsledky pri hernii medzistavcových platničiek. Zabezpečujú svalovú rovnováhu a prirodzenú koordináciu pohybu.

SM systém (Metóda SPS - špirálna stabilizácia chrbtice) predstavuje série posilňovacích a naťahovacích cvikov pre celé telo. Cvičí sa proti miernemu odporu pružného lana, čím sa dosahuje správna koordinácia svalov celého tela. Nenáročným a efektívnym cvičením sa postupne a nenásilne posilňuje celý svalový korzet. Výsledkom je zdravá funkčná chrbtica, ktorá sa stáva odolnou proti mechanickým príčinám zaťaženia.

ELEKTROLIEČBA

Zatiaľ v ponuke : biolampa, infralampa (solux) a magnet.